Beşiktaş’ta 29 kişinin öldüğü eğlence merkezindeki yangının görgü tanıkları olayı anlattı

0

Gayrettepe Yıldız Caddesi Posta Caddesi Gönenoğlu'nda bulunan binanın eksi 1. ve eksi 2. katlarında faaliyet gösteren eğlence merkezinin tadilatı sırasında çıkan yangınla ilgili olarak işadamı Mehmet Cengiz, alevlerin dış cepheyi sardığını ve apartman çalışanlarından birinin yangını söndürdüğünü söyledi. O sırada ilk müdahale.

Cengiz, “Doğal gazı kestiler. Yangının yayılarak dışarıyı tamamen sarmasını engellediler. Daha sonra seçim ofisinde görevli polisler vardı. Biz onları aradık, anons yaptılar” dedi. dedi.

Cengiz, binanın diğer tarafının otopark olduğunu ve doğalgazın tamamının oradan yapıldığını kaydetti. “Otopark boşaltıldı. İçeride 60-70 civarında kişi olduğu söylendi. Ekipler, sedyedeki arkadaşları güvenli bir şekilde dışarı çıkardı ama sonrası daha da kötü oldu. Arkadaşların içeri girdiğini ve itfaiye ekiplerinin geldiğini gördük.” Burada çok küçük bir noktada alevler gördüm ama onun dışında içeriye dolan gazdan dolayı zehirlenme başlamış.” Dedi.

Görgü tanıklarından Sema Soğancı ise her yerin yangın yeri gibi olduğunu iddia ederek şunları söyledi:


“5-6 dakika geçmeden itfaiye geldi. Patlama, çıtırtı, buna benzer sesler duydum. İçeride insan var mı diye merak ettim. İtfaiye geldikten sonra cesetler dışarı çıkmaya başladı. İnsanlar bağırıp çağırıyordu. Her şey öyle oldu. aniden. Çılgın alevler.” Ağlamaya başladım, sinirlendim. Kimse bir şey bilmiyordu çünkü herkes bir yere koşuyordu. Dışarı çıkmakta zorluk çektiler. Apartmanın kapısından çıktıktan sonra biri, “Hemen soyunma odasına gidin, herkes orada toplansın. Neden ön kapıdan giremediniz ya da kapı kilitliydi? Bilmiyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking
Antalya Haber Sunucu
meritking