Emekliler, hayat pahalılığından ve maaşların düşüklüğünden yakındı: Zengin daha zengin oluyor, fakirse her geçen gün açlığından karnını tutuyor – Son Dakika Ekonomi,Türkiye Haberleri

0

Artvin'in Şavşat ilçesinde yaşayan emekliler, hayat pahalılığı nedeniyle geçim sıkıntısı çektiklerini söyledi. Kemalettin Şahin şunları söyledi:

“Emeklilik konusunda söze gerek yok, ne diyelim, durumumuz belli, durumumuz belli. Teselli ediyorlar, aldatıyorlar. Ailesi yok, çocuğu yok. O burada kalsa ne olacak? Yok. Gelir var, maaş yok. Söyleyecek bir şeyimiz yok desek de Devlete ne diyebiliriz?

“YAPARLARSA NE OLUR?”

Muhsin Erdem, “Yapacakları artış ne olacak?” ve şu görüşleri dile getirdi:

“Tayyip Erdoğan bizi yaktı. Bu adam emeklilerin canını sıktı ve emeklilerden intikam mı alıyor? Bizi kandırıyor, vereceği zam ne olacak? Emekli olduğumda iyi bir maaş aldım, bugün açlıktan ölüyorum. 33 yıldır şoförüm ama bu aralar arabaya binemiyorum. Şavşat'a gidiyorum, 150 liraya gidiyorum, 150 liraya geliyorum. Arabayla gittiğimde 350 lira yakıyor. Hayat böyle, kilosu 100 liraya kirazı, 150 liraya üzümü, 50 liraya domatesi nasıl alıp yerim? Anladılar, enflasyon, enflasyon, kardeşim, bu ne enflasyon, neden zam demiyorsun, neden artış demiyorsun ama enflasyon diyorsun, zam da diyorsun kardeşim. Fakirlerin cebinden alıp zenginlerin cebine koyuyorsunuz, zenginler her gün daha da zenginleşiyor, fakirler ise aç kalıyor.”

Emekli olduktan sonra işyeri açarak geçimini sağlamaya çalışan emekli öğretmen Halim Köse şunları söyledi:

“Ya maaş zammı olursa? Her şey 2-3 kat arttı. Mazot 44,5, bak orada işim var, giren yok, çıkan yok. İşim olmazsa 10 bin lirayla geçiniyorum, gemideyim, kaşıkla koşuyoruz, sesimizi kim duyacak?”

“HÜKÜMET DEĞİŞİRSE ÇÖZÜLÜR”

Turgut Ural, “Emeklilere çok zam verdiler, kısaltmaları lazım. Tasarruf edemiyor musunuz? Kira 10-15 bin lira, insanlar aç kalıyor. Milletvekillerine de daha az maaş veriyorlar” dedi. maaşları artmalı Şavşat'ın genel durumu emekli kesiminin durumu. Bir geliri emekli, bir diğer “Yazın gelenler var ama bir işe yaramıyor. Bu hükümetle hayat düzelmez. Ama umarım” Hükümet değişirse hayat düzelecek.”

Ertan Şimşek şu ifadeleri kullandı:

“Evet emekliyim, çalışmam lazım, 10 bin lirayla geçinmek mümkün değil. Ne yapacaksın, çalışmadan ne yiyeceksin, 10-11 bin lirayla geçinebilecek misin? İki çocuk, işsizler üniversiteye gitseler de boş sokaklarda dolaşsalar da Şavşat'ta ne olacak? İnsanların parası yok mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking
Antalya Haber Sunucu
meritking