Turgutlu Belediyesi’nden en düşük maaş 24 bin 823 TL oldu

0

Manisa’da Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş. Şirket bünyesinde çalışan personelin 2024 yılında alacağı maaşlara ilişkin sözleşme imzalandı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Manisa Belediye-Birlik Başkanı Gökay Zengin, personel A.Ş. Genel Müdür Orhan Eratıcı tarafından imzalanan sözleşme kapsamında, 1 Ocak’tan itibaren uygulanan yüzde 71’lik artışla belediye personelinin alacağı asgari maaş, yan haklar dahil 24 bin 823 TL olarak belirlendi. Söz konusu sözleşmeye göre personelin 2024 yılı için alacağı asgari ücret, belirlenen asgari ücretin yüzde 46 üzerinde. Bu maaşa ek olarak temmuz ayında kamu çalışanlarının maaşları da enflasyon farkı kadar artacak.

“ÇALIŞAN DOSTLARIMIZIN TÜM HAKLARINI HER GÜN ÖDEYEN BİR BELEDİYE BAŞKANIYIM”

İmza töreninde bir açıklama yapan Belediye Başkanı Çetin Akın, şunları söyledi: “Ben her gün çalışan arkadaşlarımızın her türlü hakkını ödeyen bir belediye başkanıyım. Bundan sonra da sözlerimizi yerine getirmeye devam edeceğimizi ümit ediyoruz. Önemli olan şey; Biz bir iddiada bulunuyoruz ve ‘Turgutlu belediyesi Turgutlu halkınındır’ diyoruz. Tüm birimlerimizin bu anlayışla hizmet vermesi gerekiyor. Çünkü işçilerimizin maaşlarını Turgut halkından aldığımız vergilerle ödüyoruz. Bu nedenle onlara en iyi hizmeti sunmak bizim görevimizdir. Bundan sonra da bu anlayışla çalışmaya devam edeceğiz. Memnun kaldığım iyi bir sözleşmeydi. İstediğim noktaya geldiğim için de mutluyum. Her zaman işin bu noktaya gelmesini istemiştim ama gerçekler ortadaydı. Bu gerçekleri görmezden gelemezdik. Artık istediğimizi yaptık. “Hem sendikamıza hem de meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“İKİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ VAR”

Belediye Başkanı Çetin Akın, görev yaptığı süre boyunca kimsenin siyasi görüşü nedeniyle işten çıkarılmadığını, siyasetin daha iyi hizmet için yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:

“Biz kimseyi siyasi görüşlerinden dolayı işten çıkarmadık. Diyelim ki siyaset yapılabilir, herkesin kalbinde bir aslan vardır. Seçimlerde oy kullanmaya gidiyor ama nasıl ki ben belediyeyi yönetirken siyaset yapmıyorum, çalışanlarım da yapamıyor. İki kırmızı çizgimiz var; Çalışanlarımız kadın ve çocuklara şiddet uygulayamaz ve siyasetle uğraşamaz. Beş yılımızı bu yönde harcadık. Önümüzdeki dönemde de seçimleri kazanırsak Turgutlu Belediyesi’ni aynı düşünce ve anlayışla yönetmeye devam edeceğiz. Biz bazıları gibi “Seçimi kazanırsak 500 kişiyi dışarı atacağız” demiyoruz, bunu hiçbir zaman yapmadık. Çünkü ekmek kutsaldır. Çok üzülüyorum… Biz siyaseti birbirimizle tartışmak, başkalarının elinden ekmek almak için yapmıyoruz. Biz siyaseti daha iyi hizmet verebilmek için yapıyoruz. Aramızdaki fark bu.”

“HER ZAMAN İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN YANINDA OLDUĞUNUZ İÇİN SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Manisa Belediyesi ve Birlik Başkanı Gökay Zengin, şunları söyledi: “Göreve geldiğiniz günden bu yana her zaman işçi ve emekçinin yanında olduğunuz için işçi arkadaşlarımız ve sendikamız adına sizlere teşekkür ediyoruz. Sağolun, geldiğiniz günden bu yana hiçbir siyasi dostumuzu kovmadınız. Bunun için biz de size teşekkür ediyoruz. Bugün ve bundan sonra da ilk günkü gibi çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim derdimiz ekmek, çocuklarımıza ekmek ulaştırmak. “Ekmeğimizi istiyoruz” dedi.

Başkan Çetin Akın, geçtiğimiz Cuma günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla gerçekleştirilen “Turgutlu Belediyesi Toplu Açılış ve Açılış Töreni”nde, en düşük personel maaşının 24 bin 823 bin TL, asgari aylık maaşın ise 24 bin 823 bin TL olduğunu belirtti. kadrolu çalışanlar için yan haklar dahil 38 bin TL, 300 TL; Kamu çalışanlarının 3 bin TL tutarındaki sosyal bütçe tazminatının yüzde 70 artırılarak 5 bin 100 TL’ye çıkarılacağı müjdesini paylaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking
Antalya Haber Sunucu
meritking