Kılık kıyafet bahane!

0

Okul müdürü Uğurcan Göçer, öğretmenin kıyafetleriyle okuldaki “uyum ve huzur ortamını” bozduğunu söyledi. Öğretmene gönderilen uyarıda 6 Sayılı Kamu Görevlileri Kanununda yer aldığı belirtiliyor. 657 sayılı Kanunda “kolsuz ve yakası çok açık gömlek, bluz veya elbiselerin yanı sıra elastik pantolon, kot pantolon ve benzerlerinin giyilemeyeceği” hükmü yer alıyor. Eteğin boyu dizini geçemez ve yırtmacı olamaz. Gerekçe olarak ise “Terlik tipi ayakkabılara izin verilmiyor” gösterildi.

Okul müdürü Göçer’in kadınlara karşı ön yargılı olması nedeniyle öğretmenleri taciz ettiğini ve kadın yönetici istemediğini belirten Eğitim-İş Şube Başkanı Mersin Yakup Tekin, şöyle konuştu: “Kurumsal iklimi bozan bu müdür, bahaneyle uyarı mektubu gönderiyor. Kılık kıyafet ve kadınlara yönelik zorbalık uygulamaları nedeniyle artık bu okulu yönetemezler. Mesele kıyafet meselesi değil. Kadınların çalışma hayatındaki varlığından rahatsız olan ilkel ve gerici bir zihniyet her yerde karşımıza çıkıyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking
Antalya Haber Sunucu
meritking