Yeniden hakim karşısına çıkan Donald Trump “Başsavcı tamamen kontrolden çıktı” diyerek tepki gösterdi

0

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Trump Örgütünün kredi bankacılığı ve sigorta operasyonları için daha iyi ticari koşullar elde etmek amacıyla varlıklarını aşırı beyan etmekle suçlandığı sivil dolandırıcılık davasındaki son duruşma için yeniden hakim karşısına çıktı. New York’taki duruşma öncesinde yaptığı açıklamada Trump, davayı “anayasaya aykırı cadı avı”, “seçime en üst düzey müdahale” ve “rezalet” olarak nitelendirdi.

Trump’ın avukatı Christoper Kise, Trump’ın mülklerinin değerini manipüle ettiği iddiasıyla cezalandırılmaması gerektiğini, çünkü onunla iş yapan kredi verenler ve sigortacıların hâlâ kâr elde ettiğini savunurken, Yargıç Arthur Engoron Kise’nin ifadesine katılmadı. Engoron, Kise’ye “Üçüncü şahıslara zarar verildiğine dair herhangi bir kanıt bulmaya gerek yok” dedi. Kise, “Bu davanın tamamı siyasi bir gündem peşinde koşmak için oluşturulmuş bir davadır” dedi.

KARAR VERMEK 1 YILDAN FAZLA SÜREBİLİR

Yargıç Engoron ayrıca Trump’ın “kampanya konuşması” yapmasını engelleyen temel kuralları kabul etmemesi nedeniyle kapanış konuşmasını yapma teklifini de reddetti. Yargıç Engoron jüri dışı kararını daha sonraki bir tarihte açıklasa bile nihai kararın verilmesi aylar veya bir yıldan fazla sürebilir çünkü Trump’ın karara itiraz etme olasılığı yüksektir. Trump, Yargıç Engoron’un kendisini dolandırıcılıktan sorumlu tutma kararına geçen yılın Eylül ayında itiraz etmişti.
AW118017_08

“Daha fazla şirket New York’tan ayrılıyor”

Duruşmaya verilen ara sırasında bir açıklama yapan Trump, şunları söyledi: “Eğer bana karşı karar verirseniz daha fazla şirket New York’tan ayrılır. Burada yaşananlar yüzünden daha fazla şirket New York’tan taşınacak. “Başsavcı tamamen kontrolden çıktı” dedi.

Başsavcı James’in kendisini siyasi nedenlerle hedef aldığını yineleyen Trump, Başsavcı James’in kendisinden nefret ettiğini iddia etti. Davaya kredi veren bankaların bundan son derece memnun olduğunu savunan Trump, şunları kaydetti: “Bu konuda dürüst olan herkes bunun asla açılmaması gereken bir dava olduğunu görecektir ve bence bu davayı açmaya hakkımız olmalı. tazminat .”

AW118017_09

370 MİLYON DOLAR CEZA TALEP EDİLDİ

New York Başsavcısı Letitia James, Trump’ın şirketinin servetini 3,6 milyar dolar abarttığını belirterek, Trump ve çocuklarının New York eyaletinde ömür boyu gayrimenkulden men edilmesi, “5 yıl süreyle ticari gayrimenkul satın almanın yasaklanması ve 370 dolar para cezası” verilmesi çağrısında bulundu. milyon ve öyle. Dava kapsamında önceki duruşmalarda Trump’ın yanı sıra çocukları Donald Jr., Eric ve Ivanka Trump da mahkemede ifade vermişti.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Fransa'da yeni Başbakan Attal, kız arkadaşını Dışişleri Bakanı olarak atadıFransa’da yeni Başbakan Attal, kız arkadaşını Dışişleri Bakanı olarak atadı
Yıkıcı bir haber!  1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandıYıkıcı bir haber! 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı
Yeniden Refah Partisi'nden Aydal Yeniden Refah Partisi’nden Aydal, “Adı bile paylaşılmadı” diyerek açıkladı! Murat Kurum’la ilgili sözleri sıradanlaştı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking
Antalya Haber Sunucu
meritking